Program Magazynowy

Instalacja SQL Server Management Studio

Aby zarządzać bazą danych oprogramowania LoMag poza środowiskiem LoMag należy pobrać i zainstalować oprogramowanie Microsoft SQL Server Management Studio. Pobrać oprogramowanie można klikając tutaj, gdzie następnie należy wybrać preferowany język oprogramowania i kliknąć "Dowonload".

Po kliknięciu w "Download" przejdziemy do strony z listą zaproponowanych plików. Na cele tej instrukcji pobieramy plik "ENU\x86\SQLManagementStudio_x86_ENU.exe" klikając w niniejszą pozycję.

Po pobraniu się pliku "SQLManagementStudio_x86_ENU.exe" klikamy w niego dwukrotnie w celu rozpoczęcia instalacji. Rozpocznie się przygotowywanie uruchomienia instalatora (może to chwilę potrwać).

Po uruchomienia instalatora rozpoczynamy proces instalacji klikając w "New SQL server stand-alone instllation or add features to an existing installation."

W pierwszym etapie zostanie sprawdzona aktualizacja dla SQL Serwer. W przypadku wykrycia aktualizacji zostanie ona zainstalowana, gdzie następnie klikamy "Next". W przypadku braku nowej aktualizacji SQL Serwer również przechodzimy dalej klikając "Next".

W kolejnym kroku wybieramy preferowany typ instancji SQL serwer. W tym kroku wybieramy "Add features to an existing instance of SQL Server 2012", oraz nazwa instancji "SQLEXPRESS". Aby przejść do kolejnego kroku klikamy "Next".

Klikamy "Select all" aby zaznaczyć instalację wszystkich cech instalatora SQL Server 2012. Klikamy "Next".

W kolejnym oknie pojawią się informacje na temat raportowania błędów, możesz pominąć ten krok klikając "Next".

Rozpoczyna się proces instalacji, może on chwilę potrwać.

Po zakończeniu instalacji zostaniemy poinformowani o jej sukcesie. Aby zamknąć okno instalatora klikamy "Close". SQL Server Management Studio został zainstalowany poprawnie. Jak podłączyć i zarządzać bazą danych LoMag z środowiska SQL Server Management Studio zostało opisane w innej instrukcji dostępnej na naszej stornie.


Instrukcje wdrożeniowe do LoMagInne instrukcje tematyczne - spis treści