Kod QR z ustawieniami sieciowymi. Umożliwia konfigurowanie urządzeń z systemem Android oraz komputerów klienckich przez skan kodu.

Kod QR to kod kreskowy, który pozwala na zapisanie dużej ilości danych. To fotokod przypominający kod kreskowy, który przybiera bardziej geometryczne kształty. Mają one nieograniczone możliwości, dzięki czemu możemy w nich umieścić przeróżne informacje.

Konfigurując urządzenie android nie musimy z klawiatury w takim urządzeniu wpisywać wszystkich ustawień sieciowych. Często jest to kłopotliwe i prowadzi do różnych błędów. Dlatego w programie LoMag możemy szybko skonfigurować komórkę przez wejście na komputer, który pełni rolę serwera.
Aby to zrobić przechodzimy do LoMag

LoMag LoMag

Należy wybrać opcje by komputer pełnił role serwera.

LoMag

W momencie gdy komputer ustawiony jest jako serwer poniżej pojawi się nam kod QR, który ułatwia konfigurowanie telefonu ponieważ odpowiada ustawieniom sieciowym w programie. Skanując go na urządzeniu z android automatycznie wpiszą się nam parametry serwera. Wystarczy na niego najechać kursorem myszy.

LoMag

Po dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy w kod QR zostanie on zapisany na naszym komputerze.

LoMag

Ten kod QR zawiera w środku informacje takie jak:

LoMag

Można też inne komputery szybko konfigurować w ten sposób. Jeśli mamy czytnik odczytać taki kod QR na innym komputerze w tym polu LoMag. Następnie naciskamy klawisz Enter pola automatycznie zostaną przypisane.