Program Magazynowy

Wielostronicowe szablony wydruku dokumentów.

Program magazynowy LoMag umożliwia tworzenie dokumentów składających się z kilku już istniejących jednostronicowych szablonów. Jest to przydatne kiedy chcemy wydrukować dokument w języku polskim jak i angielskim za jednym razem lub dołączyć do faktury umowę, gwarancję lub inny powiązany dokument. Wielostronicowe szablony działają dla dokumentów:

 • ruchów magazynowych,
 • zamówień,
 • faktur,
 • rezerwacji.

 • W celu utworzenia takiego szablonu należy na dokumencie kliknąć w ikonę co spowoduje wyświetlenie sie nowego okna z aktualną listą wszystkich dostępnych szablonów.

  Polem wyboru zaznaczamy szablony które chcemy połączyć - używając przy tym pól wyboru po lewej stronie. Na poniższym przykładzie zostały wybrane trzy szablony dla dokumentu faktura w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim. Połączenie ich należy wykonać poprzez wciśnięcie przycisku połącz.

  Ostatnim krokiem jest wprowadzenie nazwy dla złożonego szablonu, a następnie wciśnięcie przycisku ok.

  Po wykonaniu powyższej operacji możemy zauważyć że nowy szablon został dodany do listy - wraz z adnotacją iż jest to szablon złożony. Zaznaczając go polem wyboru mamy podgląd jakie szablony się na niego składają.

  Nie można łączyć szablonów złożonych z innymi. Przy próbie takiej operacji program poinformuje nas że jest to nie wykonalne.

  Aby skorzystać z nowo stworzonego złożonego szablonu należy wybrać go z rozwijanej listy.

  Generując dokument .pdf poprzez wciśnięcie przycisku który następnie możemy wydrukować lub wysłać kontrahentowi poprzez e-mail, lub bezpośrednio go drukując używając przycisku możemy zauważyć że dokumenty zawierają faktury w trzech językach polskim, angielskim oraz rosyjskim.


  Instrukcje wdrożeniowe do LoMagInne instrukcje tematyczne - spis treści