Zgłaszanie pytań i problemów - Tworzenie plików LOG, przesyłanie kopii bazy, nagrywanie ekranu programu LoMag

W celu wsparcia użytkownika z producentem oprogramowania zostało przygotowanych kilka możliwości do rozwiązywania ewentualnych problemów:

Każda z tych opcji została szczegółowo opisana poniżej.

Tworzenie plików LOG

Pierwszą taką opcją są pliki LOG. Są to pliki tworzące chronologiczny zapis informacji działania naszego programu, dzięki nim możemy łatwo dojść do przyczyny błędu. Możemy je utworzyć w programie poprzez jednoczesne naciśnięcie kombinacji klawiszy ALT+SHIFT+CTRL+L. Następnie wyświetli nam się informacja:

LoMag

Jeżeli z jakiegoś powodu kombinacja klawiszy nie zadziała to należy wejść w LoMag. Wpisując w okienko "log".

LoMag LoMag

Wyświetli się nam informacja:

LoMag

Program zaczyna logowanie informacji diagnostycznych o programie. Ten plik LOG będzie zbierał informacje, które się dzieją w programie LoMag aby spowodować jakiś błąd w programie. Możemy to zrobić również poprzez sztuczne stworzenie kolumny obliczeniowej. Aby to zrobić należy:

LoMag

Następnie poprzez kliknięcie w LoMag, tworzymy kolumnę dedykowaną wedle schematu poniżej.

LoMag

Tworzymy dzielenie przez zero w następujący sposób: LoMag.

LoMag

Taka kolumna będzie powodowała błąd w programie. Przechodzimy do kolumny LoMag. Zrobimy to poprzez użycie skrótu klawiszowego CTRL+F. Następnie klikamy LoMag

LoMag

Wyświetli się błąd. Wchodzimy w ikonkę wyślij raport o błędzie.

LoMag

Przy wysyłaniu raportu do producenta pojawi się przycisk LoMag. Następnie możemy podać swój LoMag, na który później zostanie odesłana odpowiedź od producenta. W polu LoMag możemy podać szczegóły co zrobiliśmy aby powstał ten błąd. Warto załączyć opcje LoMag. Możemy wysłać ten komunikat do producenta programu. Zwykle wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane do 24h.

LoMag

Przesyłanie plików LOG do producenta

Jest to opcja, która pozwala nam niezależnie wysłać pliki LOG do producenta mailowo. Aby to zrobić należy zamknąć program. Wchodzimy do katalogu LoMag. Wybieramy plik o nazwie lomag.log :

LoMag

Następnie dołączamy go do maila, w którym opisujemy nasz problem. Mail kontaktowy do producenta to info@longint.pl .

Przesyłanie kopii bazy

Kolejną rzeczą, która może ułatwić sprawdzenie jakiegoś problemu w programie jest wysłanie kopii bazy do producenta. Kopię bazy możemy wysłać poprzez LoMag

LoMag

Opisujemy problem, podajemy nasz adres email na który zostanie wysłana odpowiedź. Dodatkowo można podać swój numer telefonu. To spowoduje wysłanie kopi bazy.

LoMag

Alternatywnym sposobem wysłania bazy danych, gdy np. taka baza jest bardzo duża jest wejście do katalogu LoMag. Następnie wrzucenie na zewnętrzny dysk internetowy poniższych plików i udostępnienie nam ich w wiadomości email.

LoMag

Nagrywanie ekranu programu LoMag

Kolejną rzeczą, która może pomóc przy rozwiązaniu jakiegoś problemu jest nagranie swojego ekranu komputera. Dzięki temu będziemy wiedzieć co dokładnie było robione w programie. Możemy to zrobić poprzez darmowy program nagrywający pulpit np. oCam. Który możemy bezpiecznie pobrać klikając tu. Taki program rejestruje i zapisuje to co się dzieje na ekranie. Taki film możemy następnie wysłać w wiadomości email.